Naujienos

eTwinning fizinio aktyvumo projektas „Žaidimai su parašiutu“

Kauno lopšelio-darželio “Giliukas” mokytojos Loreta Praniauskienė ir Rita Spudvilienė su “Žirniukų” grupės ugdytiniais dalyvavo tarptautiniame eTwinning fizinio aktyvumo projekte “Žaidimai su parašiutu”. Šį projektą inicijavo Jurbarko rajono Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokykla.

 

Projekto tikslas – plėtoti vaiko kūrybines galias, bendradarbiavimą, skatinti džiaugtis fizine veikla.

Džiugu, kad į projektą įsitraukė ne tik Lietuvos ugdymo įstaigos, bet ir atstovai iš Graikijos ir Slovakijos. Dalyvaudami šiame projekte puikiai praleidome laiką. Susipažinome su kitų ugdymo įstaigų mokytojais ir jų ugdytiniais, dalinomės gerąja vaikų fizinio ugdymo patirtimi, pristatėme savo žaidžiamus žaidimus ir išbandėme kitų darželių, mokyklų pasiūlytus žaidimus. Vaikai susipažino su tikru parašiutu, jo konstrukcija, paskirtimi, sporto šaka – parašiutizmu, jį lygino su žaidimui skirtu parašiutu.

Iš antrinių žaliavų (daržovių maišų) pasigamino žaidimų parašiutą, o panaudodami vienkartines lėkšteles ir maišelius, gaminome žaislinius parašiutus. Juos dekoravome, tyrinėjome sklandymo trajektoriją, išsilaikymo ore laiką. Sėkmingai į ugdymo procesą integruota projektine veikla paįvairino ugdymo užsiėmimus, praplėtė parašiuto panaudojimo galimybes.

Pasižiūrėti akimirkas iš projekto galite čia: “Žaidimai su parašiutu”.