Naujienos

Ilgalaikis įstaigos projektas „Pažink emocijas. Pyktis“

Vienas iš 2023-ųjų metų įstaigos uždavinių – visapusiškas ir nuoseklus vaiko socialinio ir emocinio intelekto ugdymas. Siekiant sėkmingų ugdymo rezultatų šiam tikslui įgyvendinti susivienijo įstaigos meninio ugdymo mokytojų komanda, kuri incijavo ilgalaikį metinį įstaigos projektą „Pažink emocijas“.  Projekto tikslas – mokytis atpažinti ir išreikšti pagrindines keturias emocijas: pyktį, liūdesį, baimę ir džiaugsmą.

Balandžio 12-13 dienos buvo skirtos pažinti pirmąją projekto emociją – pyktį – mokytis jį atpažinti ir išreikšti tinkamais būdais, taikant įvairias emocijos išveikos technikas per meninę veiklą. Menų pedagogės pasakojo pykčio istoriją, pasiremdamos terapine pasaka „Pelėda Drūlija ir diena ne.“ (I. Narijauskienė, 2021 m.),  siūlė vaikams praktiškai išbandyti įvairius pykčio paleidimo būdus: pykčio glamžymą ir išmetimą, pykčio ištrypimą, pykčio ištaškymą dažais, pykčio ritmišką išmušimą ir kt.

Projekto organizatoriai siūlo ir daugiau meninių veiklų pykčio valdymui, kurios padeda paleisti ar nukripti pyktį socialiai priimtina veikla. Projekto darbo grupė parengė rekomendacijas vaikų tėvams ir pedagogams.

Dalinamės projekto akimirkomis ir parengtomis rekomendacijomis.