Viena iš pagrindinių 2022 metų įstaigos užduočių buvo – įrengti ramybės ir atsipalaidavimo kampelius vaikams grupės aplinkose. Kampelius papildyti atsipalaidavimą ir nusiraminimą skatinančiomis ugdymo priemonėmis, kurias pagamins ikimokyklinio ugdymo mokytojų padėjėjos.
Metinė užduotis įgyvendinta puikiai, džiaugiamės kampelių įvairove ir skirtybe. Kiekviena grupė atliekant šią užduotį siekė to paties tikslo – fizinės ir psichologinės vaiko gerovės, tačiau tikslo įgyvendinimo priemonės skirtingos, unikalios ir kūrybiškos.
Grupių ramybės ir atsipalaidavimo kampeliai išsiskiria savo dydžiu, išvaizda, vieta ir parinktomis nusiraminimo priemonėmis. Galima pastebėti palapines, namelius, minkštus baldus, uždaras erdves, kurios palengvina vaikų nusiraminimą ir užtikrina trumpą atsiskyrimą nuo trikdančios aplinkos. „Smalsučių“ grupės ramybės kampelis daugiafunkcinis – jame įrengta lempa su kvapų difuzoriumi, kuris pildomas įvairiais eteriniais aliejais (čiobrelių, pušų pumpurų, levandų). Lempa skleidžia maloniai kvepiantį garą, kuris gali būti puikus būdas, kovojant prieš virusines ligas.
Parinktos nusiraminimo priemonės visose grupėse skirtingos, pasižymi unikalumu ir kūrybiškumu. Ikimokyklinio ugdymo mokytojos padėjėja Santa pasiuvo drobinį maišelį, kurio turinys pripildytas įvairiomis natūraliomis priemonėmis: cinamono lazdelėmis, levandomis, melisa, įvairia gamtinė medžiaga ar ledine lempute, kuri šviesdama sutelkia vaiko dėmesį. Ikimokyklinio ugdymo mokytojos padėjėja Daiva sukūrė nusiraminimo barščius. Jie primena jūros ošimą, medžių lapų šlamėjimą – viduje tuščiavidurio cilindro pribėrė įvairių natūralių medžiagų, smėlio, sėklų, grūdų. Ikimokyklinio ugdymo mokytojų padėjėjos: Algima, Oksana ir Jolanta, pagamino vaikams minkštus žaislus. Šie žaislai, ramybės kampelyje, padeda vaikui nurimti, atsipalaiduoti. Pavargęs, patyręs stresą ar susierzinęs – vaikas žaislą priglaudžia, apkabina, nusiramina, kartu pajaučia ramybę, saugumą. Vaikams nurimti padeda žaidimai su kruopomis, grūdais. Šie žaidimai ne tik padeda suvaldyti stresą, bet ir lavina pojūčius, smulkiąją motoriką. Vaikai patiria teigiamų emocijų, gali netrukdomai ilgesnį laiką kūrybiškai veikti.